Polecana zwirownia Konin


adambyczek
Posty: 26
Rejestracja: 11 maja 2016, 11:58

Polecana zwirownia Konin

Postautor: adambyczek » 05 gru 2017, 7:56

Co oznacza termin żwirownia i do czego może nam się przydać w codziennym życiu?

Kolokwialnie mówiąc żwirownia to firma, która trudni się dostarczaniem pisaku i żwiru do celów przemysłowych. Zazwyczaj żwirownia to kopalnia odkrywkowa, w której przy zastosowaniu ciężkiego sprzętu jest wydobywane kruszywo. Aby dokopać się do żwiru, należy zdjąć wierzchnią warstwę ziemi. Pod nią zazwyczaj znajduje się warstwa narzutowa piachu, który jest ubocznym produktem w większości żwirowni w Koninie. Dopiero po jej zdjęciu można przejść do wydobywania z właściwego złoża. Nie oznacza to, iż pod złożami ziemi zlokalizowany jest dorodny, drobny żwir, który widzimy codziennie.

Aby przybliżyć proces wydobycia i wykorzystania dorobku, którym może się pochwalić każda żwirownia w Koninie, posłużymy się wyszukiwarką internetową. Wstukamy więc szukane słowo kluczowe żwirownia Konin i sprawdźmy co dadzą nam rezultaty wyszukiwania. Dzięki temu będziemy w stanie więcej dowiedzieć się na temat samej żwirowni i wykorzystania sprzedawanych przez nią produktów. Już na pierwszej stronie rezultatów szukania, może odnaleźć interesujące informacje o oferowanych produktach. Tak jak wcześniej napisałem, należą do nich piach i torf oraz różnego kształtu żwir. Natomiast finalny produkt nie leży gotowy w ziemi.

Ten cudowny mały żwirek, który jest wykorzystywany do upiększania naszych ogrodów powstaje z pokruszenia dużych bloków skalnych. Dlatego większość z oferowanych żwirów ozdobnych posiada tą samą wielkość. Sama natura nie ukształtowała by tysięcy kamyczków o tak podobnych kształtach. W zależności od złoża jakim dysponuje konkretna żwirownia, zależy jej asortyment. Żwirownia, która znajduje się na obszarze złóż granitowych może sprzedawać kruszywo najlepszej jakości. Również wartość takiego żwiru jest o wiele wyższą od innych kamieni.

Dodatkowo bez żwirowni nie postały by żadne drogi w naszym kraju. Budulcem każdej drogi jest utwardzone podłoże. Takie podłoże budowane jest z dużej warstwy przesianego piachu i żwiru różnej wielkości. Całość przypomina przekładane ciasto: na początku gruby żwir, później o drobniejszej gramaturze a na wierzchu piasek. Dopiero na tak przygotowanym podłożu są wylewane warstwy asfaltu.

Wróć do „Nasze słowa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość