Responsywne strony internetowe jak to z nimi jest


adambyczek
Posty: 26
Rejestracja: 11 maja 2016, 11:58

Responsywne strony internetowe jak to z nimi jest

Postautor: adambyczek » 03 gru 2017, 16:26

Czy obecnie posiadanie responsywnej strony internetowej to już standard? Czy algorytmy wyszukiwarek premiują takiego rodzaju strony internetowe w wynikach? A może jest to wymysł marketingowy agenci interaktywnych, które parają się projektowaniem stron internetowych?

Odpowiedź na te pytania znajdziecie poniżej. Po pierwsze zacznijmy od samego terminu responywnej strony internetowej. Najprościej pisząc, tego rodzaju strony internetowe, idealnie prezentują się na każdego rodzaju urządzeniu. Niezależnie czy są to laptopy czy urządzenia typu tablet. Tego rodzaju strony internetowe idealnie prezentują się na każdym z tych urządzeń, a ponadto ich wygląd jest odpowiednio skalowany. Elementy graficzne są odpowiednio przekształcane do przekątnej ekranu. Responsywne strony internetowe mogą nieco inaczej prezentować się na laptopach, a trochę inaczej na tablecie. Zwyczajowo na samrtfonach i tabletach responsywne strony internetowe mają mniej elementów graficznych. Kolejnym ważnym aspektem, który przemawia za posiadaniem tego rodzaju strony internetowej to fakt, iż coraz więcej ludzi wyświetla strony internetowe na telefonach komórkowych. Brak odpowiedniej strony powoduje utratę potencjalnych klientów. A, więc pojawia się aspekt ekonomiczny. Przedsiębiorstwa, które posiadają responwyne strony internetowe mają przewagę nad pozostałymi firmami na rynku.

Kolejny powód to widoczność strony internetowej w wynikach wyszukiwania. Responsywne strony internetowe są lepiej oceniane przez algorytmy wyszukiwarek. Zwłaszcza dla rezultatów mobilnych, responswyne strony internetowe posiadają znaczną przewagę nad stronami, które nie mają tego typu funkcji. Trzeba wpisać strony internetowe Warszawa i sami jesteśmy w stanie się przekonać, które strony internetowe górują w wynikach wyszukiwarki. Czy należą do nich strony internetowe responsywne, a może nie? Właśnie tego rodzaju słowa kluczowe strony internetowe prezentują jak duże są różnice w bardziej konkurencyjnych branżach. Firmy, które projektują strony internetowe doskonale wiedzą o tym, jak ważne jest pozyskanie klientów przez Internet. Oczywiście możemy określić to za mało istotny argument. Natomiast w dłuższej perspektywie czasu firmy, które posiadają przestarzałe strony internetowe dowiedzą się o tym boleśnie. Niedostatek nowych kontrahentów może być w przyszłości dość dużym kłopotem dla każdej firmy, która chce się prawidłowo rozwijać.

A, więc doradzam każdej firmie zmodernizowanie swojej strony internetowej do wersji responwynej. Wydatek na tego rodzaju modernizacje nie jest, aż tak znaczny. Natomiast potencjalne zyski już tak.

Wróć do „Nasze słowa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość